Brusírna minerálů & ukázková dílna

Brusírna minerálů & ukázková dílna

Daleko méně rozšířené jako krušnohorská umělecká práce se dřevem, ale stejně zajímavé je řemeslo, které se zabývá opracováním hornin a minerálů. V důsledku poklesu těžby v Krušných horách, došlo k ukončení šíření kdysi prestižních minerálů. Nicméně, pro mnoho hobby brusičů a sběratelů minerálů jsou Krušné hory ještě dnes pokladnicí achátů, ametystů, zkamenělého dřeva a mnoha dalších.

Ponořte se do fascinujícího světa minerálů a nahlížejte v brusírně přes rameno při všech pracích - řezání, broušení i leštění. Uvnitř většiny nenápadných kamenů se často skrývají malé poklady. Můžete si přinést Vámi nasbírané kameny, nebo zkusit nějaké najít na naší zahradě a nechat minerály, aby odhalily svá tajemství. Také malí hledači pokladů budou moci odhalovat různá tajemství – v kouzelném pískovišti mohou nalézt acháty, jantar nebo kočičí zlato.

V brusírně minerálů v Deutschkatharinenbergu čekají na návštěvníky krom ohromné sbírky minerálů z celého světa, také vyráběné šperky z drahých kamenů a krásně tvarované figurky, lampy, vázy z kamene, dřeva a minerálů.

Otevírací doba: 
Pondělí: Zavřená
Úterý - Sobota: 10:00-17:00
Neděle: Zavřená
další informace: 

Otvírací doba: o svátcích

Země: 
Adresa: 
Schauwerkstätt´l – Tristan Roscher
Deutschkatharinenberg 5a
09548 Deutschkatharinenberg
Německo
Kontaktní informace: 

Tel./ Fax: +49 (0)37368 5221

E-Mail: tristan.roscher@t-online.de

Popis k místu: