Dobrodružný důl Jantarová komnata

Dobrodružný důl Jantarová komnata

Změna otevírací doby!

v Dobrodružném dole s Jantarovou komnatou

Prohlídky dolu s průvodcem - délka prohlídky 45 minut

Pondělí:     zavřeno

Út - Ne:     10:30 / 12:00 / 13:30 / 15:00 nebo dle předchozí domluvy

Březen a duben: otevřeno jen o víkendech.

Po předchozí dohodě jsou prohlídky možné i mimo uvedenou dobu.

 

„Zdař Bůh“ v dobrodružném dole Jantarová komnata v Deutschneudorfu! Zažijte zkušenosti krušnohorské hornické historie a nechejte se inspirovat mýty o Jantarové komnatě. Při prohlídce dolu se návštěvníci dozvědí od zasvěceného průvodce mnoho zajímavých příběhů k historii štoly Fortuna. Rozsáhlý labyrint ukazuje nenapodobitelně říši krušnohorských horníků. Samozřejmě budete také informováni o možném ukrytí jantarové komnaty po případě i jiných zmizelých uměleckých děl druhé světové války. A pohodlněji už to nejde, do štoly se můžete dostat – jak horník říká „sfárat“ - přímo z cechovního domu. 

Důl štola Fortuna je obklopen nevyřešenými hádankami a tajemstvím. Před více než 400 lety začal příběh, který dodnes nebylo možno úplně vysvětlit. Jak to, že bylo zasypání drženo v tajnosti? Co znamenají přikryté transporty na konci 2. světové války? Jen náhodou vděčíme tomu, že přes intenzivní pátrání vědců z Technické Univerzity Hornické Akademie Freiberg byl vůbec nalezen vchod (otvor šachty). Celkový rozsah tohoto „svítání dolu“ činí přes více než 70 ha a dodnes je opět otevřeno právě 20% cest, zbytek ještě leží ve tmě. Jen málo dolů bylo tak masivně a úplně vyplněno jako tento. Dodnes bylo odvezeno něco přes 4000 m³ materiálu a s více než 800 tunami lámaného kamene byly nově vystaveny klenby sálu. Návštěvníci naleznou horní dílo, jehož zákoutí nejsou ještě zcela probádána.

Cechovní dům
K roku 2001 byl zřízen k návštěvnímu dolu Cechovní dům s galerií a „důlní místnost“. Zpracování se spoustou dřeva a skla vyvolává v cechovním domě jasnou a příjemnou atmosféru. Pokud přijde krušnohorská zima, vychutnávají si hosté prskající teplo z železné pece „Bullerjon“ stojící uprostřed místnosti.

Galerie zahrnuje dvě strany cechovního domu a rozšiřuje kapacitu prostoru pro akce každého druhu až do 170 míst. Hlavní sál je vhodný pro všechny typy oslav. Díky velkému pódiu a dobré akustice zde mohou být snadno realizovány jak hudební slavnosti, tak setkání a prezentace.

„Důlní místnost“ navazuje na galerii. Tento oddělený prostor s vlastním barem a kuchyní nabízí místo pro 30 hostů. Ten je velmi populární pro rodinné a firemní akce, konference a setkání nebo jako prostor pro bufet při velkých akcích v cechovním domě.

Země: 
celkový čas: 
1.5 h
Adresa: 
Fortuna Bernstein GmbH
Deutschkatharinenberg 14
09548 Deutschneudorf
Německo
Kontaktní informace: 

Tel: +49 (0)37368 12342
Fax: +49 (0)37368 12943

E-Mail:
info@fortuna-bernstein.de

Popis k místu: