Vlastivědné muzeum “Stará škola”

Vlastivědné muzeum “Stará škola”

Budova muzea byla postavena v roce 1741. Tehdy byla využívána jako škola a v roce 1851 rozšířena o další třídy.  Roku 1995 byla provedena celková sanace dle předpisů o ochraně památek. Od roku 1997 slouží budova veřejnosti jako muzeum „Dům krušnohorských tradic“. V přízemí se nachází expozice o místní historii a vývoji tradičních místních řemesel.  Dále si návštěvníci mohou prohlédnout model reliéfu krušnohorského kamenolomu. V prvním poschodí se návštěvníkům nabízí detailní pohled do minulosti. Historická učebna a útulně zařízená krušnohorská světnice zprostředkuje návštěvníkům způsob života předků. 

O historii sudetských Němců v našem regionu vypráví „Světnice vlasti“, která je zařízena originálními předměty od pamětníků. Vedle této malé cesty minulosti tohoto místa, jsou návštěvníkům také prezentována vybraná umělecká dřevěná díla řemeslníků z Deutschneudorferu.  Další tematické výstavy nacházející se v podkroví dělají spolu s malou místní knihovnou z návštěvy muzea zajímavý zážitek.

Krom toho jsou návštěvníkům muzea v pokladně k dispozici rozličné suvenýry a prospekty, stejně jako pohlednice, mapy a knihy.

Otevírací doba: 
Pondělí - Úterý: Zavřená
Středa - Pátek: 11:00-16:00
Sobota - Neděle: Zavřená
další informace: 

Jedes 2. Wochenende im Monat    10.00 – 14.00 Uhr

Země: 
Adresa: 
Haus der erzgebirgischen Tradition
Alte Brandleite 5
09548 Deutschneudorf
Německo
Kontaktní informace: 

Tel.: +49 (0)37368 68899

Popis k místu: