Osek

Město Osek se nachází pod úpatím Krušných hor. Obležené čistou přírodou a pyšnící se několika historickými památkami. Milovníci přírody jistě ocení přilehlé čisté lesy, které přímo volají po houbaření. Zdejší turistické stezky lákají k pěší i cykloturistice. Osekem vedou také dvě naučné stezky, jedna přírodou a druhá dějinami.
Přímo ve městě najdete snad veškeré služby, na které si vzpomenete – cukrárnu, několik obchodů včetně supermarketu Tesco, Českou poštu, bankomat, městskou knihovnu atd. Lékařské služby pro děti i dospělé, zubní ordinace či lékárna jsou samozřejmostí.

Cisterciácký klášter
Milovníkům historie rozhodně doporučujeme navštívit osecký cisterciácký klášter, kde Informační turistické centrum provozuje celoročně průvodcovskou službu. Samotný klášter je národní kulturní památkou a jeho historie sahá až ke konci 12.století. Je největší románskou stavbou v kraji. Jeho fresková a štuková výzdoba, stejně jako sochy a obrazy předních umělců své doby vytvářejí jedinečný prostor s nezaměnitelnou atmosférou. Kapitulní síň jako jeden z prvních projevů gotického umění v českých zemích se pyšní mistrovsky ztvárněným pulpitem.

Zřícenina hradu Rýzmburk
Dalším historickým skvostem je beze sporu zřícenina hradu Rýzmburk rozléhající se nad Osekem. Historie hradu, který byl ve svých dobách jedním z největších hradů svého druhu, sahá k první polovině 13. století a je úzce spjata s osudem oseckého kláštera. Nyní je svým návštěvníkům celoročně volně přístupný. Přestože je většina areálu v rozvalinách, pozoruhodné zříceniny by neměly uniknout žádnému návštěvníkovi. Totéž platí o Salesiově výšině, nejzajímavější přírodní lokalitě v okolí.

Akce v Oseku:
Nejtradičnější akcí města je každoroční Osecká pouť, která probíhá 2 víkendové dny koncem srpna. V letošním roce bude 19.8. – 20.8.2017. Zde můžete navštívit historické tržiště, jarmareční stánky, kulturní program, pouťové atrakce a ve večerních hodinách shlédnout velkolepý ohňostroj.
Ve městě Osek probíhají také různé koncerty, festivaly a nejsou opomenuty ani různé oslavy jako např. Den dětí, také zde probíhá každoroční pálení čarodějnic se soutěží o „miss čarodějnici“, a plno jiného.

Ubytování
Autokemp
Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření. Můžete u nás stanovat, kempovat i bydlet v chatě. Dovolená v kempu je vhodná nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro jednotlivce, aktivní i rekreační sportovce, motorkáře, kteří náš kemp ocenili jako „Nej kemp pro motorkáře“, dále je zde možnost školních pobytů i adaptačních kurzů. Pro Váš pobyt si můžete zvolit z následujících možností ubytování - 50 kempových míst pro karavany a stany, v případě zájmu je možno domluvit dlouhodobý pobyt, 17 čtyřlůžkových malých chatek, 8 čtyřlůžkových velkých chatek s vlastní lednicí a 4 dvoulůžkové chaty. Auto je možno zaparkovat přímo vedle chaty. Společné pro kemp je nově zrekonstruované sociální zařízení, kuchyňka a výlevka pro chemické WC. Pro hosty je v celém kempu k dispozici zdarma bezdrátové WiFi připojení. Vedle areálu kempu je v provozu restaurace, která nabízí příjemné posezení. Provozní doba kempu je od dubna do října. Město Osek provozuje Autocamp Osek od roku 2016, odkdy postupně kemp rekonstruuje. Přijeďte strávit příjemnou dovolenou, neboť město Osek a jeho okolí Vám nabízí plno nezapomenutelných zážitků a výletů.

Volný čas:
3D bludistě, discgolf i in-line dráha, venkovní posilovna, sportovní areál
V těsné blízkosti kempu najdete jedinečné 3D bludiště s lanovými prvky (v provozu od dubna do září) – ojedinělá lanová atrakce, kde není třeba jištění.  Můžete si také společně zahrát neobvyklou hru v přírodě – discgolf. Najdete zde i několik provazových atrakcí či betonovou in-line dráhu. Ve středu města je zabudovaná tzv. „venkovní posilovna“. Nechybí zde i několik hřišť zaměřených na děti nebo jeden z největších sportovních areálů, kde si můžete vyzkoušet, kromě jiného, naši lezeckou stěnu.

Země: 
nadmořská výška: 
307 m ü. NN
Obyvatel: 
4 773
Rozloha: 
42.38 km²
Adresa: 
Město Osek
Zahradní 246
41705 Osek
Česká republika
Kontaktní informace: 

Tel.: +420 417 837 202

E-mail: osek@osek.cz